ΑρχικήTOKYO 2020Tόκιο 2020: Οι ελληνικές συμμετοχές της 7ης ημέρας (29 Ιουλίου)

Tόκιο 2020: Οι ελληνικές συμμετοχές της 7ης ημέρας (29 Ιουλίου)

Σε επτά αγωνίσματα θα λάβουν μέρος οι Έλληνες αθλητές και αθλήτριες την Πέμπτη 29 Ιουλίου, 7η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο. Ξεχωρίζει ο τελικός δικώπου γυναικών (03:30) όπου το δίδυμο Χριστίνα Μπούρμπου-Μαρία Κυρίδου θα διεκδικήσει μετάλλιο. Οι Ελληνίδες πρωταθλήτριες προκρίθηκαν σήμερα με μια εντυπωσιακή κούρσα.
Στις 03:00 η χρυσή Ολυμπιονίκης του Ρίο, Άννα Κορακάκη, ξεκινάει στα προκριματικά του σπορ πιστολιού 25 μέτρων.

Στις 12:20 θα βρεθούν αντιμέτωπες στον Α’ Όμιλο Ελλάδα και Ιαπωνία!

Το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων στην ΕΡΤ (ώρες Ελλάδος)

ΠΕΜΠΤΗ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (ΕΡΤ 1)

Sea Forest Waterway
-Δίκωπος γυναικών (03:30): Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6) – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου

Sea Forest Waterway
– Μονό σκιφ γυναικών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 (04:30): Αννέτα Κυρίδου

Sea Forest Waterway
-Μονό σκιφ ανδρών: Ημιτελικοί για θέσεις 1-12 (05:10) Στέφανος Ντούσκος

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ (ΕΡΤ 2)

Asaka Shooting – 25m Range
-Σπορ πιστόλι γυναικών 25m – Προκριματικά: Βολές ακριβείας (03:00): Άννα Κορακάκη

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ (ΕΡΤ 2)

Yumenoshima Final Field
-Ατομικό γυναικών: Φάση των «64» (06:32): Ευαγγελία Ψάρρα εναντίον της Τσιά-Εν Λιν (Ταϊπέι)
Διάρκεια αγώνων: 10:00 – 12:40
Ατομικό γυναικών: Φάση των «32»: Ευαγγελία Ψάρρα (εφόσον προκριθεί)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (ΕΡΤ3, ΕΡTSPORTS)

Tokyo Aquatics Centre
-4Χ100 Μικτή ατομική: Προκριματικές σειρές (14:27): Συμμετοχή εθνικής ομάδας (2η σειρά)

ΠΟΛΟ (ΕΡΤ 3)

Tatsumi Water Polo Centre
-Αγώνας Α΄ ομίλου (12:20): Ελλάδα – Ιαπωνία

ΤΕΝΙΣ (ΕΡΤ 1)

Ariake Tennis Park – Court 2
-Προημιτελικοί μεικτού (3ο ματς στη σειρά στο Court 2) 13:00 – Μαρία Σάκκαρη/Στέφανος Τσιτσιπάς εναντίον Άσλεϊ Μπάρτι/Τζον Πιρς (Αυστραλία)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (ΕΡΤ 2)

Καμακούρα
-RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 10-12 (09:20): Βύρωνας Κοκκαλάνης

Καμακούρα
-RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 10-12 (07:05): Κατερίνα Δίβαρη

Φουτζισάουα
-Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 7-8 (06:15): Βασιλεία Καραχάλιου

Ενοσίμα
-Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 (08:35): Ιωάννης Μιτάκης

Ζούσι
-470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 3-4 (09:05): Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής

Ενοσίμα
-470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4 (06:05): Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΜΑΣ!

   
Follow us
Follow us
Follow us
Follow us

GreeceJapan.com
H Ελλάδα συναντά την Ιαπωνία. 2001-2021




ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑspot_img
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΑΣ ΣΤΟ ΙΑΠΩΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟspot_img

ΡΟΗ ΑΡΘΡΩΝ

TΟ 1o ANIME RADIO ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑspot_img

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ